نمایشگاه صنعت و اتوماسیون هانوفر HANNOVER MESSE
جولای 13, 2019
سنسور PT100
ژانویه 2, 2020

استاندارد IP

استاندارد IP

استاندارد IP  چیست؟ حتما شما هم بارها و بارها با عباراتی مانند IP57،IP65 ورو به رو شده اید; و این سوال برای شما مطرح شده است که IP چیست و چه معنا و مفهومی دارد; هر دستگاه الکترونیکی یک درجه حفاظتی و یا IP دارد که هنگام خرید آن ها به خصوص دستگاه هایی که در فضای باز قرار می گیرند مانند دوربین مداربسته و تابلو تبلیغاتی باید به مشخصه IP آن توجه کرد.

برای مشاهده محصولات آگوت کلیک کنید.

درجه حفاظتی یا IP

این استاندارد در واقع یک استاندارد بین المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است; لغت IP در واقع مخفف دو کلمه ingress protection می باشد; سیستم درجه بندی IP از همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است; هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است; رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان میدهد مانند گرد و غبار. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند اب به بدنه را نشان میدهد. جدول زیر به صورت کامل درجه بندی های این استاندارد را نشان می دهد.

استاندارد IP چیست؟ یک استاندارد بین المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است; سیستم درجه بندی IPاز همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است; هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است; رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان میدهد. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند اب به بدنه را نشان میدهد; جدول زیر به صورت کامل درجه بندی های این استاندارد را نشان می دهد.

برای مشاهده محصولات آگوت کلیک کنید.
IP استاندارد

IP استاندارد

دیدگاه ها بسته شده است