توضیحات

المنت حرارتی

المنت حرارتی , بخش حرارتی کارخانه های مختلف یکی از بخش های مهم و اساسی کارخانجات است. به طوری که کارخانجات سرمایه های سنگینی برای راه اندازی در نظر می گیرند. چراکه کنترل نکردن اصولی آن ضررات به طبع خطرناک تر و گران تری را در پی دارد.

برای مشاهده محصولات آگوت کلیک کنید
المنت

المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت است; که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارا هستند; به طور نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود; ( اتصال کوتاه ) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می شود اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را می توانند تحمل کنند.

جنس اصلی المنت ها از جنس نیکروم یا نیکلکروم است. دارای توان ها یا قدرت های متفاوتی می باشند; که انواع آن را در بازار با قیمت بسیار ارزان می توان یافت نمود.

بیشترین کاربرد المنت ها در بخاری های برقی و آبگرمکن های برقی و سماور برقی و اتو بخار و همچنین چای ساز ها می باشد. که کاربردهای فراوان این قطعه قابل نوشتن نیست. از المنت های کوچک در سشوارها نیز برای افزایش حرارات باد سشوار استفاده می شود .

المنت گرمایی یک سیم دارای مقاومت الکتریکی است; که به دور یک استوانهٔ عایق نارسانا از جنس سرامیک یا خاک نسوز پیچیده شده‌ است. گذشتن جریان برق از آن گرما تولید می‌کند. این مقاومت‌ها از جنس کُرُم و نیکل (نیکلکروم) یا ترکیبات آلومینیوم و کروم ساخته می‌شوند; و با توان‌های مختلف در بازار موجودند.

مجموعه آگوت با به کار گیری علم روز دنیا; در تولید و منتاژ انواع المنت های میله ای , فشنگی , سرامیکی , تسمه ای , کاوردار و … ; انواع ترموکوپل های سرامیکی , میله ای , سیمی و در تمام تیپ های موجود و … ; انواع کوئل هیتر ها و انواع سیم های نسوز با تکنولوژی روز دنیا و روکش های تفلونی به جای روکش نسوز همواره در صدد جلب رضایت شما مشتریان گرامی بوده است.

برای مشاهده محصولات آگوت کلیک کنید
المنت حرارتی

المنت حرارتی