نمایشگاه صنعت و اتوماسیون هانوفر HANNOVER MESSE
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
سنسور PT100 چیست
دی ۱۲, ۱۳۹۸

استاندارد IP

استاندارد IP چیست ؟

استاندارد IP چیست ؟ حتما شما هم بارها و بارها با عباراتی مانند IP57،IP65 و … رو به رو شده اید; و این سوال برای شما مطرح شده است که IP چیست و چه معنا و مفهومی دارد; هر دستگاه الکترونیکی یک درجه حفاظتی و یا IP دارد که هنگام خرید آن ها به خصوص دستگاه هایی که در فضای باز قرار می گیرند مانند دوربین مداربسته و تابلو تبلیغاتی باید به مشخصه IP آن توجه کرد.

درجه حفاظتی یا IP چیست؟

IP در واقع یک استاندارد بین المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است; لغت IP در واقع مخفف دو کلمهingress protection   می باشد; سیستم درجه بندی IP از همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است; هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است; رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان میدهد مانند گرد و غبار. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند اب به بدنه را نشان میدهد. جدول زیر به صورت کامل درجه بندی های این استاندارد را نشان می دهد.

استاندارد IP چیست ingress protection) ) یک استاندارد بین المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است; سیستم درجه بندی IP از همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است; هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است; رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان میدهد. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند اب به بدنه را نشان میدهد; جدول زیر به صورت کامل درجه بندی های این استاندارد را نشان می دهد:

استاندارد IP چیست استاندارد IP چیست استاندارد IP چیست استاندارد IP چیست

دیدگاه ها بسته شده است